DYŻUR WAKACYJNY ORGANIZACJA.

Utworzono dnia 17.07.2020

Szanowni Rodzice

Informujemy i przypominamy, że dzieci będą miały zapewnioną opiekę w trakcie dyżuru wakacyjnego z zachowaniem terminów o które Państwo wnioskowaliście.

Informujemy również, że pobyt w przedszkolu będzie odbywał się z zachowaniem reżimu sanitarnego na podstawie wytycznych GIS, MEN i MZ z 02.07.2020 r. Więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-2-lipca (dokument w załączeniu).

• Przedszkole od 21.07.2020 r. będzie funkcjonowało z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego w godzinach 7.00 – 17.00
  • Dzieci przyprowadzane są do przedszkola w godz. 7.00-9:00. O godz. 9:00 przedszkole jest zamykane i nie wpuszczane są osoby z zewnątrz placówki- przeprowadzana jest dezynfekcja powierzchni wspólnej.
  • Wprowadzamy w Przedszkolu tzw. „Strefę Rodzica” (do domofonu) poza którą osoby postronne (też Rodzice/Opiekunowie prawni) nie będą mieli wstępu.
  • Rodzic/Opiekun rozstaje się z dzieckiem przy drzwiach (przy domofonie), przekazuje dziecko pracownikowi placówki i wychodzi z budynku.
  • Dzieci do sali odprowadza pracownik placówki.
  • Wchodząc na teren przedszkola rodzice/ prawni opiekunowie mają obowiązek dezynfekować ręce, zasłaniać usta i nos oraz są zobowiązani do zachowania dystansu społecznego 2 m pomiędzy innymi rodzicami i pracownikami placówki.
  • Dzieci nie przynoszą z domu oraz nie wynoszą z przedszkola zabawek i innych przedmiotów.
  • W jednym oddziale dzieci przebywają pod opieką tych samych nauczycieli, ale może się zdarzyć że nie będą pod opieką swoich wychowawców.
  • Liczba dzieci w oddziale nie może przekraczać 25.
  • Dzieciom w momencie przyjścia do placówki, każdego dnia mierzona będzie temperatura w obecności rodzica/prawnego opiekuna.
  • Rodzic/prawny opiekun pisemnie wyraża zgodę na pomiar temperatury.
  • Dzieci przejawiające niepokojące objawy chorobowe w ciągu dnia, będą izolowane w przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu/izolatce pod opieką wyznaczonego pracownika (rodzic powiadomiony o tym fakcie musi niezwłocznie odebrać dziecko z przedszkola).
  • Z sal zostały usunięte zabawki i przedmioty, których nie można poddać dezynfekcji.
  • Wszyscy pracownicy są zobowiązani do korzystania ze środków ochrony osobistej tzn.: maseczki lub/ i przyłbice, rękawiczki jednorazowe, środki do dezynfekcji rąk, fartuchy z długimi rękawami podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych u dziecka.
  • Sale będą wietrzone co godzinę.
  • Po zakończeniu zajęć wszystkie przedmioty, zabawki będą dezynfekowane odpowiednimi środkami; w ciągu dnia będą używane środki myjące do odkażania na bieżąco m.in. toalet, zabawek, innych przedmiotów używanych przez dzieci.
  • Na placu zabaw dzieci z poszczególnych oddziałów mogą przebywać na wyznaczonym terenie według ustalonego grafiku. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do w/w zaleceń i zapoznanie się z dokumentami dołączonymi do załącznika. Pozwoli to nam wszystkim w bezpieczny sposób powoli wracać do codzienności.

Dyrekcja ZSP nr 9

Procedura przyprowdzanie i odbieranie dzieci P348

Zgoda na mierzenie temperatury.

Procedura podejrzenia zakazenia_P i SP ogólnodostępne

Procedura postępowania prewencyjnego_P i SP ogólnodostępne

Załącznik nr 1 do procedury postępowania prewencyjnego

Załacznik nr 2 do procedury postępowania prewencyjnego