Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: Domyślna czcionka A Większa czcionka A+ Największa czcionka A++ | Zmień kontrast
Przedszkole nr 348

PROGRAMY I AKCJE REALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 26.05.2021

plakat

Nasze Przedszkole prowadzi wiele projektów i przedsięwzięć, dzięki którym wychodzimy poza „mury” naszej placówki. Uczestniczymy w projektach lokalnych i ogólnopolskich, mających na celu promowanie zachowań prozdrowotnych, przyjaznym przyrodzie, a także działającymi na rzecz dzieci i zwierząt.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

cała polska czyta dzieciom baner


Nasze przedszkole aktywnie uczestniczy w kampanii społecznej Cała Polka Czyta Dzieciom organizowanej przez Fundację ABC XXI. Celem programu jest propagowanie codziennego czytania dziecku przez minimum 20 minut. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy aktywnie włączyli się do akcji.

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

baner kubusiowi przyjaciele natury


“Kubusiowi przyjaciele natury” celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Jest on bowiem okazją do nauki, ale także wspaniałej zabawy, dzięki której dzieci poznają piękno przyrody i uczą się jak ją chronić. Wspólnie z nauczycielkami realizowane będą działania mające na celu dbałość o środowisko: segregowanie śmieci, prowadzenie patroli ekologicznych, udział w konkursach plastycznych, muzycznych itd. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić.

MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!      

baner mamo, tato wolę wodę

 

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

GÓRA GROSZA

baner góra grosza

 

Nasze przedszkole bierze udział w akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka.
Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

SPRINTEM DO MARATONU    

baner sprintem do maratonu

 

Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „SPRINTEM DO MARATONU” organizowanym przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Celem maratonu jest promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci oraz udział w ogólnopolskim biciu rekordu.

SOS MIESZKAŃCY WAWRA RODZICOM Z CZD  

baner sos mieszkańcy wawra rodzicom z czd

 

Celem akcji jest rozwijanie integracji lokalnej społeczności poprzez wspólne działanie na rzecz tymczasowych mieszkańców Wawra – rodziców chorych dzieci przebywających w Centrum Zdrowia Dziecka.

AKCJA NAKRĘTKA

baner akcja nakrętka


Mała, niepozorna nakrętka może komuś pomóc! Dzięki tej akcji już małe dzieci uczą się, że wystarczą dobre chęci i wielkie serce do niesienia pomocy słabszym, bowiem RAZEM ZDZIAŁAMY WIĘCEJ!

AKADEMIA AQUA FRESH

baner akademia aqua fresh

 

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej- w ramach którego przedszkolaki uczą się dbania o higienę jamy ustnej. Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych. W Polsce problem próchnicy jest nadal ogromny, a badania wskazują, że jesteśmy w czołówce krajów z największą skalą dzieci chorujących na tą chorobę! Naszym zdaniem najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą.

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

baner uczymy dzieci programować

 

Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

PROBLEM Z GŁOWY

baner problem z głowy

 

Program jest odpowiedzią na niestety wciąż aktualny problem, jakim jest wszawica w polskich szkołach. Dotychczas edukacją objętych zostało ponad 2 000 000 dzieci w szkołach podstawowych w całej Polsce. Niezmiennym celem programu jest pomoc pielęgniarkom i higienistkom szkolnym oraz, w tym roku po raz pierwszy, pedagogom przedszkolnym, w przekazywaniu prawidłowych zasad profilaktycznych rodzicom i dzieciom, poprzez dostarczenie placówkom bezpłatnych materiałów edukacyjnych.

ZDROWO I SPORTOWO

baner zdrowo i sportowo

 

Jest to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Chcemy pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach, na podstawie przygotowanych przez nas materiałów.

ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY

baner zbieraj baterie i telefoy

 

Jest to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.Program poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE

baner czyściochowe przedszkole

 

Czyściochowe Przedszkole to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce. Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA

baner nie bądź sknera kup pampera

„Nie bądź Sknera”jest to coroczna akcja charytatywna, która dotychczas ma na swoim koncie kilka zbiórek podczas których dzięki wsparciu ludzi o wielkim sercu udało nam się wspomóc wiele instytucji, rodzin a przede wszystkim pomogliśmy chorym i porzuconym dzieciom. Akcja odbywa się co roku przed Świętami Bożego Narodzenia i cieszy się ogromną popularnością.

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Zegar